Bergen Beat Jubileum

– Ja, vi er spente. Ikke bare på våre faste klubbkvelder, for vi har 15-års jubileum i år og har planlagt jubileumsarrangement i Grieghallen, forteller klubbleder Willy Berg Larsen.
Klubben for alle som setter pris på pop og rock fra Bergen på 60-tallet, samler ofte opp mot 200 medlemmer på klubbkveldene.
– Det blir nok plass til betydelig færre på høstens arrangementer med 1 meters regel og andre smitteverntiltak, men nå er vi mest bekymret for om jubileumskonserten i Grieghallen i oktober må utsettes enda engang.  Vi håpet jo på nye regler med 500 publikummere, men det ble jo nylig utsatt på ubestemt tid.
Bergen Beat Club har også et viktig formål om å ta vare på og dokumentere Bergen Beat-perioden i norsk musikkhistorie.
– Det har lenge vært en godt bevart hemmelighet, men nå vet mange at vi i høst kommer med en dokumentarfilm om Bergen Beat. Her er mange av de gamle ”stjernene” og andre fra storhetsperioden intervjuet. Dokumentarfilmen utgis på DVD som en del av jubileumsmarkeringen. Les mer om Bergen Beat Club her.

Nyhetsbrev

Abonner på vårt nyhetsbrev og få nyheter om Bergens rike amatørkulturliv hver fredag.

Svar fra undersøkelse 2023

Amatørkulturplan